Serie A 2017-18 Sezonunun 5 Kilit Transferi

5. Mohamed Salah – Liverpool / Antonio Rüdiger – Chelsea
Spaletti’nin ayrılmasından sonra takımın iki önemli oyuncusunu satmak zorunda olmak hiç de kolay değildi. Şampiyon olamamalarına rağmen müthiş geçen sezonun en önemli iki adamı Premier ligin yolunu tuttu ve Roma kasasını doldurdu. Ancak Roma onları bu sezon fazlasıyla arayacak.

4. Federico Bernardeschi – Juventus
Müthiş ayak, müthiş yetenek. Fiorentina’dan ayrılıp artık A sınıfa çıkmak isteyen Bernardeschi Juventus’ta bu sezon çok iyi işler yapacak potansiyelde. Şayet Allegri kendisinden daha çok faydalanırsa ilerleyen yıllarda Juventus efsanesi olabilir.

3. Borja Valero/Matias Vecino – Inter
Jenerasyonu yüzünden hep geri planda kaldı Borja Valero ama Serie A’da yaptığı müthiş işler ortada. Ve bir de verilen şansları en iyi şekilde değerlendirip sınıf atlayan Matias Vecino var. Bu sezon Inter orta sahasında başarılı işler yapmaları su götürmez bir gerçek.

2. Luciano Spalletti – Inter
Spalletti hamlesi belki biraz geri planda kalıyor ancak kanımca en doğru transferdir Inter adına. Kurt hocanın Inter’in yıllardır kanayan yarası olan teknik direktör sıkıntısını çözeceği bir gerçek. Ligi iyi tanıması, Roma ile yaptığı işler ve kadro yönetimiyle Inter’in ilacı olacaktır.

1. Leonardo Bonucci – Milan
Bu sezonun değil ligin Avrupa’da ses getiren en önemli transferi; Juventus ve milli takımın en önemli oyuncusunun Milan’a katılması. Bonucci’nin problemler yaşadığı Juventus’u bırakıp Milan’ı tercih etmesi hep konuşulacak ama Milan’ın defansını toparlayacağı ve sınıf atlatacağı tartışılmaz.


Mustafa Tokgöz  Yazar
favicon-1 web faviconidealkonjonktur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir