Digne ile Roma, İtalyan futbolu ve Totti üzerine

FBL-ITA-SERIEA-CARPI-ROMA

Lucas Digne Fransız radyo programı Tony Parker Show’un pazartesi gecesi programına konuk oldu.
Roma için 34 maça çıkan ve 2 gol atan Giallorossi sol beki, NBA yıldızı Tony Parker ile bir röportaj yaptı.

İşte söyledikleri:

Roma’nın formu.

“Ateşi almış yanıyoruz, ligde sekiz maç üst üste kazandık ve puan tablosunda tırmanıyoruz. Her şey iyi gidiyor.”

Serie A.

“Çok ilginç, taktiksel bir lig. Burada tamamen başka bir mentalite var ve çok şey öğrendim. Video ile birçok şey işliyoruz ve defansif pozisyon şekilleri çalışıyoruz. Benim pozisyonum için bu çok olumlu.”

Gillorossi ile olan gelişimi.

Taktiksel ve defansif bir açıdan gerçekten geliştiğimi hissediyorum. Burası gerçekten farklı bir mentalite. Her şey çok iyi organize olmuş. Herkes ne yapması gerektiğini biliyor. Hafta boyunca bir şeyler üzerinde çalışıyoruz. Bu bir defans oyuncusu için gerçekten önemli ve bu ligde oynamaktan mutluyum.

Rudi Garcia’nın görevden alınması.

Çok garipti. O beni Lille’de ilk kadroya alan hoca ve onunla özel bir ilişkimiz var. Futbolda böyle şeyler olur. Şimdi yeni bir hocamız var ve kadrosuyla birlikte harika bir iş yapıyor. Yola devam etmek zorundayız.

Francesco Totti.

O harikulade. Onunla aynı takımda oynamak inanılmaz. Çocukken arkasında onun adının olduğu bir formam vardı. Bu büyülü bir şey, onunla gerçekten çok iyi anlaşıyorum.

Sezon sonu hedefleri.

En azından denemeli ve üçüncü bitirmeliyiz. Ayrıca, ikinciliği yakalayabilecek olursak, neden olmasın? İkinci takım çok da uzakta değil. Önemli olan galibiyet serimizi devam ettirmemiz ve puan tablosunda yapabildiğimiz kadar yüksekte bitirmeye çalışmamız.

Geleceğin.

Henüz bir karar vermedim ama bu sadece bana da bağlı değil. Roma’da iyi uyum sağladım ve burada olduğum sürece kulübe her şeyimi vereceğim. Sonra ne olacağını görürüz.

Fransa’daki Euro 2016.

Bu hedeflerimden bir tanesi. Fransa’daki Avrupa şampiyonasında oynama umuduyla çabalayıp daha fazla süre almaya çalışıyorum. Kadroda yer almak için uğraşıp kendime en iyi şansı yaratacağım. Son iki (maçta) kadroya çağırıldım. Teknik direktörün beni çağırmaya devam etmesi için çalışmaya devam etmek benim elimde.

asroma.com’da yayınlanan “Digne on Roma, Italian football and Totti” adlı yazıdan çevrilmiştir.
görsel: gettyimages.com

Çeviri:
ggroma-kunye
Güven Güngör
Yazar/Editör
favicon-1 faviconGvnGngr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir